عکاسی کودکان در فضای باز
16
جولای

5 پیشنهاد عالی برای عکاسی از کودکان در فضای باز

هنگامی‌که صحبت از عکاسی از کودکان زیر دو سال می‌شود همه به فکر عکاسی در استودیو و فضای بسته می‌افتند. بسیاری از پدرها و مادرها از عکاسی از نوزاد و کودک زیر دو سال خود در فضای باز بسیار وحشت دارند و فکر می‌کنند که قرار است برای کودکشان اتفاقی بیفتد ولی این‌گونه نیست. عکاسی از نوزادان و کودکان زیر دو سال در فضای باز بسیار لذت‌بخش و زیبا است و نتایج بهتری نیز دارد. در این مقاله ما به بررسی نکاتی می‌پردازیم که در عکاسی از کودکان در فضای باز بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

عکاسی از کودکان و والدین آن‌ها در فضای باز حس بسیار لذت بخشی است، اگر شما هم به عکاسی از کودکان علاقه‌مندید در این مقاله همراه ما باشید.

1-کودکان را درجایی ساکن کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای عکاسی از نوزادان این است که آن‌ها را در گهواره یا سبدی قرار دهید. نوزادان در جای گرم به‌راحتی می‌خوابند و کوچک‌ترین حرکتی نمی‌کنند. پس برای عکاسی از یک نوزاد در وهله اول بهتر است که فصل تابستان را انتخاب کنید و سپس پتو و لباس‌های گرم را به همراه خود ببرید تا کودک و نوزاد را در جای گرم و نرمی قرار دهید و سپس از او عکس بگیرید. برای گرم کردن کودک در فضای باز بهتر است تا دورتادور کودک را پر از پتو کنید تا دیگر احساس سرما نکند.

عکاسی کودکان در فضای باز

یکی از مشکلاتی که در عکاسی در فضای باز از نوزادان وجود دارد این است که سروصدای بیرون ممکن است آن‌ها را از خواب بیدار کند. تا حد امکان باید در ساعاتی از روزبه عکاسی بروید که ساکت است. مثلاً ساعاتی از ظهر هم‌زمان بهتری ازنظر سکوت است و هم ازنظر گرما این ساعت از ظهر بهترین ساعت است. دقت کنید که اگر نوزاد بسیار کم سن است بهتر است تا مکانی نزدیک به محل سکونت را برای عکاسی انتخاب کنید.

2-انتخاب فردی برای نگاه‌داشتن کودک

عکاسی از کودک به همراه خانواده یکی از بهترین موضوع‌ها و ترکیب‌بندی‌ها در عکاسی کودک است. عکاسی از کودک و مادر یا کودک و خانواده در فضای باز بسیار ایده خوبی است و می‌توان از این فضا عکس‌های بسیار زیبایی گرفت.

یکی از بهترین ژست‌های عکاسی کودک همراه با پدر و مادر این است که پدر یا مادر کودک را بغل کنند و در این حال از آن‌ها عکاسی کنید. این ژست یکی از احساسی‌ترین صحنه‌هایی است که می‌توان از یک کودک و والد ثبت کرد.

یکی دیگر از پیشنهادهای بسیار خوب برای عکاسی از کودک این است که داستان بسازید. ساختن داستان و عکاسی در فریم‌های مختلف می‌تواند ایده بسیار خوبی در عکاسی از کودک و نوزادان باشد.

3-سایه مناسبی برای آن‌ها ایجاد کنید

یکی از نکات بسیار مهم در عکاسی از نوزاد و کودک این است که کودک در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرد. پوست کودکان بسیار حساس است و کوچک‌ترین آفتابی می‌تواند آن‌ها را آزار دهد. بهتر است قبل از بیرون بردن کودک از کرم‌های ضد آفتاب مخصوص کودکان استفاده کنید و به‌هیچ‌وجه آن‌ها را زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.

برای ایجاد سایه در روزهایی که سایه نداریم می‌توانیم از چترها استفاده کنیم و هم‌چنین برای ایجاد نور بهتر می‌توانیم از رفلکتورها و سایر تجهیزات نورپردازی استفاده کنیم. معمولاً زیر درخت‌ها می‌توان سایه‌های بسیار خوبی پیدا کرد و از هرگونه تجهیزات فیلم‌برداری بی‌نیاز شد.

4-حرکت آن‌ها را محدود کنید

کودکان همیشه در یکجا ساکن نیستند و ممکن است شما بخواهید از کودکان بزرگ‌تر و بالای دو سال عکاسی کنید. کودکانی که شروع به راه افتادن کرده‌اند و دیگر به‌راحتی می‌توانند حرکت سر و گردن خود را کنترل کنند در عکس نیز می‌توانند حرکت کنند و تمرکز عکاس را به هم بریزند. برای جلوگیری از این حواس‌پرتی بهتر است تا کودک را درون منطقه‌ای محدود کنیم و نگذاریم تا کودک حرکت کند.

می‌توانیم کودک را درون ظرفی بزرگ قرار دهیم تا دیگر امکان حرکت برای آن وجود نداشته باشد.

برخی از کودکان در سنین زیر دو سال حرکات محدودی دارند و بسیار ریسک‌پذیر نیستند. می‌توانید یک پتو یا زیرانداز را در فضای سبز بر روی چمن قرار دهید و کودک را در میان آن بگذارید و همین موضوع باعث می‌شود تا کودک چهارچوب خود را بداند و چون هنوز تجربه راه رفتن بر روی چمن را ندارد تا چند دقیقه اول ساکن و بی‌حرکت می‌ماند و این زمان همان زمان مناسب عکاسی برای شما است.

5-اگر هیچ راهی جواب نداد آن‌ها را سرگرم کنید

عکاسی کودکان در فضای باز

اگر هیچ‌کدام از ترفندها و روش‌های یادشده به کمک و کار شما نیامد دیگر راهی ندارید جز این‌که کودک را سرگرم کنید. برای سرگرم کردن کودک راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از بهترین راه‌ها راه بردن کودک است. اکثر کودکانی که هنوز نمی‌توانند به‌خوبی راه بروند، این را دوست دارند تا مادر یا پدر یا هر دودست آن‌ها را گرفته و آن‌ها را راه ببرند. این کار می‌تواند بسیار نتیجه‌بخش باشد.
عکاسی از کودکان بسیار لذت‌بخش و در برخی مواقع کمی سخت است، اگر شما هم در رابطه با عکاسی از نوزادان و کودکان مطلبی می‌دانید حتماً با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: