17
اکتبر

کمپانی لایکا لنز کلاسیک Summaron-M 28mm f/5.6 را معرفی کرد

امروز کمپانی لایکا لنز Summaron-M 28mm f/5.6 خود را معرفی کرد که این لنز یک لنز کلاسیک است و از نظر ظاهری نیز بسیار کوچک و جمع‌وجور است. این لنز که یک لنز Ultra-Wide است به گفته کمپانی لایکا یک نوآوری جدید است و این کمپانی اصطلاح رنسانس مردن را برای این لنز به‌کاربرده است.

ایده اولیه ساخت Summaron-M 28mm f/5.6 به سال 1955 برمی‌گردد و اولین نمونه‌های این لنز در سال 1963 ارائه‌شده است. این لنز یکی از لنزهای بسیار جمع‌وجور با زاویه فوق باز است که در سری لنزهای M لایکا قرار می‌گیرد.

لنز جدید Summaron-M 28mm f/5.6 دارای طراحی اپتیکال است که از 6 عدسی در 4 گروه تشکیل‌شده است. طراحی مکانیکی و ساخت این لنز به گونه‌ای است که کاربر را به یاد کار کردن با دوربین‌ها و لنزهای آنالوگ قدیمی می‌اندازد.

Summaron-M 28mm
طراحی اپتیکال این لنز ساختار قدیمی خود را حفظ کرده است و هیچ‌گونه تغییری نکرده است. با لنز Summaron-M 28mm f/5.6 نیز می‌توان رنگ‌هایی بسیار خوب و تصاویری با وضوح‌بالا دریافت کرد.

عمق میدان خوب، رنگ‌هایی طبیعی، کنتراست مناسب، رزولوشن خوب در جزئیات همه و همه از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این لنز کمپانی لایکا است. همان‌طور که گفتیم این لنز بسیار جمع‌وجور است و طول Summaron-M 28mm f/5.6 کمتر از 2 سانتی‌متر است که این لنز را تبدیل به یک لنز فوق‌العاده برای عکاسی خیابانی می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های Summaron-M 28mm f/5.6 می‌توان به‌روزرسانی outer look و به‌روزرسانی دکمه قفل فوکوس این لنز اشاره کرد. هود این لنز نیز از دیگر لوازم جانبی این لنز است که کمپانی آلمانی آن را ارائه کرده است و این هور دست‌ساز است.

حالا باهم عکس‌های نمونه لنز Summaron-M 28mm f/5.6 را مشاهده می‌کنیم:

لنز Summaron-M 28mm f/5.6 باقیمت 2.495 دلار هم‌اکنون در فروشگاه‌های لایکا عرضه می‌شود و هنوز خبری از قرار گرفتن این لنز در وب‌سایت‌هایی نظیر B&H قرار نگرفته است.

بیشتر بخوانید
لایکا از دوربین بدون آینه TL خود رونمایی کرد
دوربین فول فریم لایکا

لایکا M10 معرفی دوربین