09
سپتامبر

کدام دوربین عکس JPEG بهتری می‌گیرد؟

برندهای بسیار متنوعی در بازار دوربین‌های دیجیتال وجود دارند که هرکدام قابلیت‌های بسیار خوبی دارند، در این میان شاید انتخاب و برگزیدن بهترین برند کاری دشوار باشد. اگر شما کاربر حرفه‌ای نباشید نیازی به تجهیزات و امکانات پیشرفته نخواهید داشت و شما باید بدانید که چه دوربینی می‌تواند بهترین عکس JPEG را می‌گیرد.
jpeg

شما برای عکاسی از یک روز آفتابی در پیک‌نیک نیازی به دوربینی باکیفیت بسیار بالا ندارید بلکه با یک دوربین در حد معمولی نیز می‌توانید این کار را انجام دهید، فقط باید بدانید که در بین برندهای موجود در بازار کدام‌یک قابل‌اطمینان هستند و شما به چه دوربینی نیاز دارید. در مقایسه زیر شما می‌توانید مجموعه‌ای از بهترین دوربین‌های موجود در بازار که علاوه بر کیفیت خوب عکس JPEG خوبی نیز می‌گیرند.

در عکس‌های زیر شما می‌توانید کیفیت عکس‌های گرفته‌شده با دوربین‌های متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

بر اساس مقایسه‌های انجام‌شده نیکون عنوان بهترین دوربین را به خود اختصاص داده است و توانسته بهترین عنوان را به دست بیاورد. در عکس‌های ارائه‌شده توسط دوربین نیکون ما می‌توانیم بیشترین غلظت رنگ و بیشترین خلوص رنگ را مشاهده کنیم. در رتبه دوم این مقایسه کانن توانسته عنوان دومین دوربین برتر را به خود اختصاص دهد. غلظت و شدت رنگ‌های کانن به‌اندازه نیکون شدید نیست. در اینجا مسئله‌ای پیش می‌آید که ممکن است بسیاری از کاربران رنگ‌های کانن را به نیکون ترجیح دهند ولی درهرصورت در نظرسنجی ترتیب این دوربین‌ها به این صورت است.

در رتبه‌های بعدی می‌توان پنتاکس را به‌عنوان سومین دوربین برتر در این زمینه معرفی کرد که لازم به ذکر است آیفون نیز توانسته امتیاز بسیار خوبی کسب کند.

بیشتر بخوانید
فکر می‌کنید می‌دانید، JPEG چیست؟ دوباره فکر کنید
JPEG در مقابل RAW: راهنمای جامع برای عکاسان
پنج دلیل برای عکاسی در حالت RAW به جای JPEG