25
سپتامبر

ژست های عکاسی عروس و داماد

ژست های عکاسی عروس و داماد

عکاسی از عروس ودامادها بااستفاده از اکثریت شاخه های عکاسی انجام میشود که عکاسی پرتره بیشترین روش را شامل میشود عکاس باید با استفاده از زوایای مختلف بتواند در انواع فیگورها علاوه بر چهر ها ، لباس ، مدل موها و آرایش و …را نشان دهد برای این کار ما برای شما 21 ژست آورده ایم که میتوانید با خلاقیت خود بهترین را برداشت کنید . خلاقیت در عکاسی از عروس ودامادها بسیار مهم است وباعث جذابیت وزیبایی آلبوم آن ها می شود .

1- یک ژست زیبا، با این تفاوت که شما به عنوان یک عکاس بالا ایستاده اید و عروس خانم و آقا داماد به سمت شما می نگرند.و میتوانند دست در دست هم دسته گل را با یکدیگر نگه دارند و با آن به شما اشاره کنند

2- اگر برایتان مقدور است، در فضای باز این تصویر را از زوج خوشبخت مان بگیرید. به تصاویر آتلیه ای بسنده نکنید.و عکاسی را در طبیعت انجام دهید .اگر در این ژست ،سوژه ایستاده بودند از زاویه پایین عکس برداری کنید

3- تور عروس یکی از بهترین بافت ها برای عکاسی است. هم به عنوان یک نرم کننده نور می توان از آن بهره برد و هم اینکه به ظرافت عکاسی می افزاید. هنگام عکاسی دوربین را یا بر روی حالت دستی قرار دهید و فوکوس را روی چشم ها تنظیم نمایید و یا از حالت خودکار استفاده کنید تا بافت تور را به خوبی درآورید.

4- میتوانید یک ژست زیبا و سادهرا  با انواع آزادی در حرکت و نگاه به یکدیگر وفوکوس دوربین برروی چشمان داشته باشید .

5- یکی از فرصت های بسیار خوب برای به تصویر کشیدن عروس و داماد در ماشین عروس است .

6- یک ژست خلاقانه دیگر به کمک بازی با عمق میدان. بیشترین میزان دیافراگم را انتخاب نمایید، فوکوس را روی عروس خانم بگذارید و فاصله داماد را از او بیشتر انتخاب کنید.
عروس و داماد
7-شما میتوانید با داشتن  بوسه های رومانتیک و پرشور، که مطمئنا می تواند بهترین نمونه برای عکاسی از مراسم عروسی باشد. را امتحان کنید اما رعایت زاویه مناسب بسیار مهم است .

8- یک شات زیبا و خلاقانه و در عین حال ساده. فوکوس دوربین را بر روی لیوان های نوشیدنی در دست عروس و داماد  بگذارید.

9- یک ژست زیبا و آسان. می توانید یا هر دو زوج را در قاب فوکوس دوربین تان قرار دهید. یا فوکوس را روی دسته گل عروس خانم بگذارید.

10- نیازی نیست که دنبال طرح جدیدی باشید. هر آنچه بخواهید، آنها با عشق و علاقه انجام می دهند، پس بهتر است زیباترین ها را از آنها بخواهید. حتی یک بوسه !

11- یک نمونه آسان و رسمی با تاکید بر صمیمیت و شادی زوجین.

12- هیچوقت فرصت عکاسی از پشت را فراموش نکنید، حتی در عکاسی از عروسی.

13- اگر داماد بنده خدا بتواند عروس خانم را در آغوش بگیرد، ژست فوق العاده ای است. زاویه دوربین شما باید به نحوی باشد که هر دو به خوبی در قاب تصویرتان قرار گیرند.

14- یک ژست زیبای دیگر، اما این بار نزدیک تر با تاکید بر چهره ها.

15- یک ژست ساده با تغییر فضااست که میتوانید دکور را عوض کنید

16- بد نیست در بعضی از شات ها، از جنبه های رسمی لباس عروس و داماد کم کنید. مثلا عروس خانم به جای دست گل کت آقای داماد را در دست بگیرند و سبکبال و راحت بدون کفش و جوراب با هم بدوند.

17- یک پوزیشن فوق العاده زیبا. به شرط آنکه لباس عروس خانم در جهت مخالف آقا داماد باشد، حس سقوط طبیعی باشد و احیانا لباس عروس خانم زیر پای آقا داماد له نشود.

18- یک شات زیبا از رقص عروس و داماد. نگاه هر دو رو به دوربین و فوکوس بر روی چشم ها.

19- یک پرتره زیبا از عروس خانم با تغییر در مسیر نگاه ایشان به سمتی که شما ایستاده اید، لباس عروس خانم به خوبی در اطراف ایشان پهن شده باشد تا زرق و برق لباس به رویایی شدن فضا کمک نماید.

20- یک ژست خلاقانه دیگرهر ژستی که فکر میکنید عروس وداماد بتوانند فیگور را بگیرند .

۲۱- به عنوان آخرین ژست، که دیگر ژست هم نیست، یک کولاژ خلاقانه و هنرمندانه از تصاویر گرفته شده بهترین نمونه ای است برای به نمایش گذاشتن هنر شما. پس تا آنجا که می توانید هنر خود را در آخرین حرکت ظاهر نمایید. انگار که امضاء پای کارتان باشد.

عکس عروس و داماد خارجی  – عکس عروس و داماد ایرانی – عکس عروس و داماد در ماه عسل – عکس عروس و داماد در باغ

 

ژست عروس و داماد در باغ

شما میتوانید با استفاده از ژست های که در بالا آورده شده است استفاده کنید اما خلاقیت به کار ببرید چون اکثریت ژست ها بر اساس موارد گفته شده در بالا است ولی با رعایت نکات ذیل به جذابیت بیشتر عکس ها می توانید بیافزاید .

با لبانی به هم نچسبیده لبخند بزنید، با این کار سنگین تر و جوان تر دیده خواهید شد و در عین حال چین و چروک زیادی روی صورتتان به وجود نخواهد آمد. خیلی هم طبیعی تر خواهد بود.
می توانید از یک لبخند بزرگ و بامزه برای عکس استفاده کنید اما باید در نظر داشته باشید که  این عکس ها ماندگاری بالایی ندارند. وقتی با دهان بسته لبخند بزرگی بزنید روی صورت شما چین و چروک هایی ایجاد می شود که هر چه سن شما بالاتر باشد این چین و چروک ها بیشتر دیده می شوند. و این کاری است که باید بکنید تا نه تنها زیباتر دیده شوید، بلکه جوان تر دیده شوید.

شما باید طبیعی به نظر برسید، نه طوری که انگار شما را مجبور کرده اند که بخندید. هر چقدر چهره شما طبیعی تر جذاب تر به نظر خواهید رسید اخنده به صورت غیر ارادی تغییرات زیادی در صورت شما ایجاد می کند،چشمان شما را درخشانتر به نظر میرساند  اما در خنده عمدی در صورت شما تغییراتی که باید انجام نمی شودودر چشمانتان برقی نیز دیده نمیشود  و خنده مصنوعی دیده می شود.سعی کنید با چشمانتان بخندید .

به اجبار نخندید، معلوم می شود که به اجبار خندیده اید.
میتوانید خاطرات جذاب وخوشایند خود را به یاد آورید ویا به جک ها یی که عکاسان تعریف میکنند لب خند به روی لبانتان بیاورید

احتمالاً این جمله را شنیده اید که می گویند: «با چشمانتان بخندید» … این پیشنهاد خوبی است. این دقیقاً تفاوت خنده اجباری و خنده غیر ارادی است. اگر چشمانتان  بخندندهم  خنده شما را تکمیل می کند و هم چهره شمارا خیلی زیباتر نشان میدهند .

به خودتان اجازه ندهید که به زور بخندید، چرا که چشمان شما بی روح خواهد بود.
از روز عروسی تان لذت ببرید، و سعی کنید استرس را از خود دور کنید و آرامش داشته باشید وقتی می خواهید از شما عکس بگیرند بخندید و شاد باشید،باعث می شود چشمانی براق تر وگیرا تر داشته باشید .
در طی عکاسی حواستان به آرایش مدل موهایتان باشد و آن را مرتب کنید با این حال استرس به هم خوردگی مدل موهایتان را به خود راه ندهید عکاسان حواسشان است .
عروس و داماد
در آرایشگاه چهره خود را بررسی کنید و اگر دیدید موها ریخته شده در کنار صورت شکل نامرتبی به خود خواهند گرفت از آرایشگر بخواهید مدل آن را تغییر دهد وفیکس کند چون ممکن است در عکس جذاب نشود .
تا اینجا بیشتر بروروی آرامش و نداشتن استرس ومرتب بودن برای داشتن عکسی جذاب گفته شد .حال به ژست ایستادن وزوایای مختلف صحبت می شود

شما نمی خواهید طوری دیده شوید که انگار جز صبحانه خودتان، صبحانه داماد را هم خورده اید، پس وقتی می خواهند از شما عکس بگیرند شکم خود را بیرون ندهید.

 پا، شما قطعاً نمی خواهید طوری دیده شوید که انگار مانند چوبی خشک ایستاده اید، به جای اینکه خیلی محکم و صاف و قرینه بایستید، باید طوری بایستید که کمی از چاقی تان کم شود و به عکس جذابیت بیشتری بدهید.
کمی خودتان را بالا بکشید، پاهایتان را به داخل کج کنید و زانوی خود را خم کنید. شاید کمی غیر عادی به نظر برسد، اما خیلی ژست بهتری خواهد بود.

کمر خود را به عقب بکشید و پاهایتان را به هم بچسبانید یا پاهایتان را به داخل خم کنید. ساده است، هر قسمتی که نمی خواهید دیده شود را عقب بکشید.
وقتی می خواهید برای عکس بنشینید  صاف بنشینید، چانه را بالا بگیرید، پاها را به داخل خم کنید و حتی می توانید پاها را به هم گره بزنید و به یک طرف ببرید. با این کار لباس شما هم به یک طرف کشیده می شود و زیبا تر دیده می شود.

 وقتی می خواهید بنشینید ، کمر خود را صاف کنید و پا هایتان را از هم فاصله ندهید و به داخل خم کنید. همچنین در این حال دست های روی هم خیلی بهتر از دستهای به هم گره خورده است، با این کار مودب تر دیده می شود.

دستانتان را بر روی رانتان نگذارید. این کار شما را مضطرب نشان می دهد.
دستتان را روی کمرتان بگذارید و یکی را بالاتر از دیگری قرار دهید، با این کار هم جای دستانتان طبیعی تر خواهد بود
سینه خود را جلو بدهید، با این کار کمر شما باریک تر دیده می شود و همچنین به شما کمک می کند صاف تر بایستید.
مشکل بزرگ دیگری که با آن همراه خواهیم بود بازوان و شانه ها هستند. یادتان باشد که به شما گفتیم هر قسمتی را که می خواهید بپوشانید از دوربین دور کنید، همین کار را هم به سادگی می توانید با شانه ها و بازو هایتان انجام دهید.
خود را روی دیوار رها نکنید، این کار بدن شما را از دیوار دور می کند و به سمت مخالف خم می کند.
فقط به دیوار تکیه دهید و از آن مانند یک تکیه گاه استفاده کنید. همین که برخورد کوچکی با دیواری داشته باشید این خم شدن و رها بودن را از بین می برد.
گاهی کار کردن با شیئی در کادر می تواند به زیبا تر شدن عکس کمک کند ، اما راه درست و غلطی برای استفاده از عناصر داخل کادر وجود ندارد. نکته اصلی این است که وقتی می خواهید به جایی تکیه دهید خودتان را روی آن رها نکنید، بلکه تنها به آن تکیه کنید.

ژست عروس و داماد اسپرت

امروزه عروس خانوم ها وآقا دامادها قبل از مراسم عروسی عکس هایی با لباس های اسپرت در آتلیه ها برای تکمیل کردن آلبوم عروسی و ثبت خاطرات دل انگیز از ژستهای زیبا واسپرتی را انتخاب میکنند که توآم با صحنه های جذاب در آتلیه های تخصصی بدست عکاسان ماهر گرفته ثبت می شود .   اما اغلب عروس و دامادها دوست دارند از قبل  ژست ها را دیده و انتخاب کنند یا با مدل ژست گرفتن آشنا باشند .

بیشتر بخوانید
ژست های عکاسی سلفی
ژست های عکس گرفتن دخترانه
عکاسی از کودکان در ژست های طبیعی و با پیش زمینه طبیعت
ژست عکاسی بانوان