15
سپتامبر

ژست های عکاسی سلفی

چطور تصاویر سلفی جذاب‌تری داشته باشیم:

هنگام سلفی گرفتن بر خلاف هنگامی که یک عکس معمولی می گیریم، ژست ها بسیار متفاوت هستند .برای اینکه بتوانیم تصاویر سلفی جذاب تری داشته باشیم رعایت برخی نکات لازم بوده که باعث بهتر شدن تصاویر ما خواهد شد. از جمله:

 • سلفی گرفتن از زوایای مختلف

در نمایشگر گوشی ببینید در کدام حالت جذاب تر به نظر می رسید، مثلا سرتان را به چپ و راست بچرخانید .  بهتر است همیشه سمت جذاب چهره خود را به سمت لنز متمایل کنید برای اینکه معمولاً هر کدام از ما از یک سمت چهره جذاب تر به نظر می رسیم.

 • از تصویر پاهایتان استفاده نمایید

سلفی عکسی است که خودمان از خودمان گرفته باشیم. به عنوان مثال می توانید از پاهایتان عکس بگیرید مخصوصاً زمانی که کفش جدیدی پا کرده اید. یا  از دست بندی که به مچتان بسته اید یا انگشتری که به انگشتتان است عکس بگیرید. حتما این روش ها را امتحان کنید.

 • نور زیبا مساوی است با سلفی زیبا

در جاییکه نور زیباتر و مناسب تری دارد قرار بگیرید . اگر در داخل هستید نزدیک پنجره بایستید. دوربین گوشی خود را روشن کنید و آن را مقابل خود قرار دهید. تا آنجا که می توانید زاویه افقی و عمودی خود را نسبت به نور تغییر دهید. ببینید در کدام زاویه بهترین سلفی را خواهید داشت. حتی می توانید نسبت به نور دور یا نزدیک شوید. اگر در روز و در محیط خارجی هستید، بهترین زمان یک ساعت بعد از طلوع آفتاب و یک ساعت قبل از غروب آن است.

 • قرار گرفتن در کادر بسته

شلوغ بودن پس زمینه یکی از مواردی است که اغلب در هنگام سلفی گرفتن باعث بروز مشکل می شود. افراد و چیزهای موجود در پس زمینه  باعث از بین رفتن تمرکز عکس از روی سوژه  اصلی می شوند. معمولاً این اتفاق هم می افتد که افراد حاضر در پس زمینه به دوربین شما نگاه می کنند. برای حل این مشکل می توانید کادری ببنیدید که چهره شما کاملاً کادر را پر کند. کادر بسته بهترین روش برای از بین بردن این دست مشکلات  است.

نزدیک کردن گوشی به خود یک راه معمول و ساده برای اینکه کادر بسته داشته باشیم،  به شمار می رود.اما به دلیل واید بودن اغلب لنزهای گوشی های همراه، سوژه موجود در مرکز عکس یعنی بینی بزرگ و کشیده می افتد و نسبت به بینی، چشم که از مرکز عکس فاصله دارد ریز و کوچک می افتد. برای از بین بردن این مشکل هم، دوربین را کمی از خود فاصله داده و به جای آن اندکی ( تا حدی که کیفیت تصویر از بین نرود ) از زوم استفاده کنید. اندکی زوم کردن مشکل را حل خواهد کرد.

 

 • رعایت قانون یک سوم ها 

با وجود اینکه همه عکاسان به قانون یک سوم واقفند، اما هنگام گرفتن سلفی خیلی به آن توجهی نمی کنند بهترین مکان برای قرار دادن چشم در عکس، حدوداً روی خطی است که یک سوم از کادر را از بالای آن جدا می کند.قرار دادن چشم ها در سمت چپ یا راست کادر، اغلب بسیار جذاب تر از قرار دادن آن در وسط کادر است بنابراین  بهتر است چشم ها به یک سمت کادر متمایل تر باشند.

 • ست گرفتن با چیزهای جدید 

شما می توانید از طریق عکس  سلفی، چیز جدیدی را که خریده اید،از زیور آلات گرفته تا مواد غذایی که اخیرا به آن علاقمند شده اید، با دیگران به اشتراک بگذارید. فقط لبخند را فراموش نکنید، هیچ کس چهره عبوس شما را دوست ندارد.

اگر رنگ مو یا مدل موی جدید دارید یا عینک جدید تهیه کرده اید بهترین زمان برای گرفتن سلفی است. عروسک یا حیوان خانگی هم گزینه مناسبی برای سلفی است.

 • روی یک چیز خاص تمرکز کنید

اگر می خواهید تصویری Close Up از چهره خود داشته باشید، روی یک بخش از صورتتان تمرکز کنید.

 • نمای تمام بدن را در کادر جای دهید

برای این کار آینه های قدی استفاده کنید. در این روش هم بهتر است برای اینکه بهترین حالتی که در آن جذاب تر به نظر می رسید را پیدا کنید بدنتان را به چپ و راست بگردانید.
Selfie

 • سلفی گرفتن در آب

در وان حمام پر از آب دراز بکشید و صورت خود را از آب بیرون بیاورید و درحالی که حبابها دور صورت شما را احاطه کرده اند سلفی بگیرید.این نوع سلفی بسیار جذاب و منحصر به فرد خواهد بود .

 • گاهی خود واقعی تان باشید

شما همیشه به همان شکلی که دیگران شما را می بینند، از خودتان عکس منتشر می کنید، اما خوب است گاهی از چهره بدون آرایش خود، مثلا زمانی که از خواب بیدار می شوید، عکس بگیرید تا دیگران هم «چهره واقعی» شما را ببینند.

 • متمایل کردن گردن به جلو

بهتر است گردنتان را به جلو متمایل کنید و کمی از زاویه بالا عکاسی کنید تا چانه بزرگ تر به نظر نیامده و  فک زیباتر جلوه کند. در این حالت هم می توانید با آزمایش و خطا بهترین زاویه را انتخاب کنید.

 • با دو دست سلفی بگیرید

دو روش کلی برای سلفی گرفتن وجود دارد.:گرفتن گوشی با یک دست یا دو دست.

برای تسلط بیشتری بر گوشی از دو دستتان برای گرفتن سلفی استفاده کنید. علاوه بر آن، با دور کردن گوشی از خود، بازوهایتان نقش گوشه های کادر را ایفا خواهند کرد.  مواظب باشید که دستهایتان جلوی لنز را نگرفته باشند.

 • از دوربین پشتی گوشی استفاده کنید

 سعی کنید از دوربین پشتی که وضوح بیشتری دارد، استفاده کنید. اگر چه چرخاندن آن و ندیدن چهره خود هنگام گرفتن عکس کمی سخت است، اما کیفیت آن بالاتر است.

 • انتخاب  سریع ترین راه برای فشردن دکمه شاتر 

بهتر است با توجه به مدل گوشی خود راحت ترین راه را برای فشردن دکمه شاتر  انتخاب کنید.

 • جابه جا کردن شانه ها

در مواقعی که در کادر هر دو شانه شما نمایان است، بهتر است با کمی چپ و راست کردن آنها، جایی که در آن جذاب تر به نظر می آیید را برای آنها انتخاب کنید .

 • انجام یک کار جذاب در هنگام سلفی گرفتن

سوار بر جت اسکی ،هنگام غواصی در اقیانوس،  یا هر کاری که جذابیت عکس را بیشتر  کند اقدام به گرفتن سلفی نمایید.

 • استفاده از زینت آلات 

هر آنچه که  از آن به عنوان وسایل زینتی استفاده می کنید مانند  زیور آلات، کلاه و… را فراموش نکنید.

 • عکس های دسته جمعی بگیرید

سلفی گرفتن تنها یک قانون دارد: شما خودتان باید حتما در عکس باشید بنابراین می توانید افراد دیگری مانند دوست، خواهر، برادر یا حیوان خانگی تان را هم در کادر داشته باشید.

 • از یکنواختی خارج شوید

به هر شکلی که می توانید کاری کنید که از یکنواختی خارج شوید ،لبخند، اخم، جمع کردن لب و لوچه یا درآوردن شکلک…

ژست های عکاسی دو نفره

انتخاب ژست عکس دونفره برای عکاسی اهمیت زیادی دارد و همه ما ترجیح می دهیم با جدیدترین ژست ها و مدل ها آشنا شده و از فیگور های جدید برای عکاسی استفاده نماییم.

 •  یکی از سبک های عکاسی زیبا و دلنشین  عکاسی در طبیعت می باشد که عکس های دونفره نیز از این قاعده مستثنا نیستند و اغلب عکس هایی که در طبیعت و فضای باز گرفته می شوند زیبایی و جذابیت ویژه ایی دارند.
 • برای داشتن زیباترین عکس های عاشقانه دونفره انتخاب فضا و ژست مناسب اهمیت زیادی دارد، اغلب عروس و داماد های جوان از این نوع ژست های عاشقانه و زیبا استقبال خوبی می کنند.

  بیشتر بخوانید
  ۱۰۰ نکته از تجربیات عکاسان معروف