16
اکتبر

نیکون با دو لنز جدید دوباره به میدان آمده است

کمپانی نیکون این بار باعرضه دو لنز جدید به میدان رقابت آمده است. این دو لنز جدید شامل لنز فوق زاویه باز یا Ultra-Wide با مشخصات 19mm f/4E Tilt-Shift و لنز 70-200mm f/2.8E با لرزش گیر تقویت‌شده هستند.لنز 70-200mm f/2.8E علاوه بر تقویت سیستم لرزش گیر از نظر ظاهری نیز تغییراتی داشته و دیافراگم الکترونیکی نیز به آن اضافه‌شده است.

لنز نیکور Nikkor 19mm f/4E ED Tilt-Shift

Nikkor 19mm

این لنز زاویه بازترین لنز Tilt-Shift است که کمپانی نیکون تابه‌حال به بازار عرضه کرده است.زاویه دید این لنز چیزی حدود 97 درجه است.همان‌طور که در ظاهر این لنز نیز مشاهده می‌کنید کاربر می‌تواند به‌راحتی لنز را بالا و پایین کند و زاویه دید و پرسپکتیو را تغییر دهد.

در داخل این لنز 3 عدسی ED و دو عدسی غیر کروی استفاده‌شده است که انحرافات رنگی را نیز تا حد امکان کاهش می‌دهد.یک‌لایه Nano Crystal که بر روی این لنز کشیده شده است لنز را از گردوخاک و رطوبت و عوامل محیطی حفظ می‌کند.

لنز Nikkor 19mm f/4E ED Tilt-Shiftیک لنز بسیار مناسب برای عکاسان داخلی و معماری است و حتی می‌تواند در شرایطی مورداستفاده عکاسان طبیعت نیز قرار بگیرد.این لنز در ماه نوامبر با قیمت $3,400 عرضه می‌شود.لنز Nikkor 19mm هم‌اکنون در سایت B&H به‌صورت پیش‌فروش به نمایش گذاشته‌شده است.

AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR

AF-S Nikkor

بعد از لنز tilt-shift این بار نوبت به نسخه به‌روزرسانی شده لنز 70-200mm f/2.8E می‌رسد.کمپانی نیکون این لنز را انتخابی مناسب برای عکاسان حرفه‌ای نام‌گذاری کرده است.ورژن جدید این لنز نیز در راستای اهداف قبلی نیکون درصدد تکمیل شعار نیکون برآمده است.

این لنز به‌روزرسانی شده از 22 عدسی تشکیل‌شده است که شامل 6 عدسی ED ،1 عدسی فلوریت تشکیل‌شده است و در رویه این لنز نیز یک لایه Nano Crysta قرار دارد.نیکون در ورژن جدید AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR بیشتر تمرکز خود را بر روی سیستم لرزش گیر این لنز قرار داده است و به ارتقا سیستم لرزش گیر آن پرداخته است.در واقع لرزش گیر VR این لنز از 3.5 پله به 4 پله افزایش‌یافته است.دیافراگم الکترونیکی نیز عمل نورسنجی اتوماتیک را در حالت burst انجام می دهد.

این لنز با دیافراگم باز خود می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای کاربران حرفه‌ای باشد.
لنز 70-200mm در نوامبر باقیمت 2.800 دلار به فروش می‌رسد و هم‌اکنون در B&H به‌صورت پیش‌فروش درآمده است.

بیشتر بخوانید
شرکت نیکون هم بالاخره لنز فیش آی ۸-۱۵mm را تولید کرد
چگونه با لنز واید عکس طبیعت خوبی بگیریم؟
۲۳ پیشنهاد برای خرید لنز
لنز فیکس سیگما،غول ۵۰۰ میلی‌متری