05
سپتامبر

عکاسی مدلینگ در خانه

عکاسی شاخه های متفاوتی را دارد که یکی از آن ها عکاسي مدلينگاست و عکاسی مدلینگ يک اصطلاح کلي است که بيانگر گرفتن عکس‌هاي مسحور کننده جذاب که از يک مدلکه می تواند مرد يا زن باشد حتی از اجسام نیز می تواند باشد و تمامي تمرکز آن بر روي مدل است.

با توجه به رشد روز افزون مد و تولید کالاهای مصرفی زیاد در بازارهای خرید در عکاسی مدلینگ و فشن، هدف فقط فروش یک کالا است، بنابراین مدل و کالای مورد نظر به گونه‌ای انتخاب می‌شوند که نقاط قوت و برتری برای برجسته تر شدن کالا است و نقاط ضعف آن پوشیده شود و به چشم نیاید.

در این نوع عکاسی که در عکاسی از مدل های خانم انجام میشود و به دلیل اینکه اکثر خانوم ها به دنبال زیبایی و جذابیت هستند عکاسی بر محور برجسته کردن خصوصیات طبیعی سوژه و خلق تصاویر لطیف، جذاب و اقوا کننده، انجام می‌شودکه در بعضی موارد با عکاسی مدلینگ اسلامی را شامل نمی شود . اما در مدل‌های مرد، عکاسی مدلینگ بیشتر بر برجسته کردن قدرت فیزیکی سوژه و ثبت پس زمینه‌های ساده، تمرکز دارد تا بهترین حالت فیزیکی مدل را ثبت کند.

شعار اکثر عکاسان و اینکه تمامی ژست ها که به مدل ها داده می شود برای با شکوه، زیباترشدن و صمیمانه بودن است و این بهترین توصیف برای عکس‌هایی است که عکاسان در آتلیه می‌توانند برای شما خلق کند. تصاویر تبلیغاتی در عکاسی باید به گونه ای باشد که کاملا مطابق نیاز سفارش دهنده باشد و کمک به تبلیغاتی وسیع باشد ونمایان گر کلی کار باشد و جای بحثی باقی نگذارد .کمک کند که بهترین عکس‌های دلخواه را داشته باشید. وعکاسان باید تمامی راهنمایی ها لازم را به سفارش دهندگان بکنند. عکاسان با استعداد به شما کمک می‌کنند تا صحیح‌ترین وضعیت‌ها و بهترین ژست‌ و فیگورها را انتخاب کنید و دقیقاً همان عکسی که دوست دارید را بگیرید.

عکاسی مدلینگ برای کسانی است که دوست دارند زیبایی‌های شخصی خود را ثبت کنند یا عکس‌های جذاب و مسحور کننده‌ای برای خود یا افراد مورد علاقه‌شان بگیرندکاربرد دارد .

بسیاری از مشتریان فقط می‌‌خواهند که سبک زیبا و محبوبشان را در قالب عکس‌های جذاب ثبت کنند و این سبک زیبا را برای آیندگان به یادگار بگذارند. برخی از مشتریان هم دوست دارند تصور کنند که یک مدل ژورنالی هستند و می‌خواهند جذابیت‌ها و زیبایی‌های مدل بودن را تجربه کنند. شما با عکاسی مدلینگ می توانید به این رویای خود رنگ واقعیت ببخشید.

تمام آن چیزی که در عکاسی مدلینگ استفاده می شود برای ثبت عکس‌ها عبارت است از یک استودیو با فضایی منحصر به فرد، سیستم نور پردازی بسیار زیبا، ژست‌های بی‌نظیر، یک عکاس حرفه‌ای و یک سیستم روتوش دیجیتالی. با بهره‌گیری از این امکانات، زیبایی واقعی شما را نشان خواهد داد.

modelling photography
احساس استرس و نداشتن آرامش در عکاسی مدلینگ کاملا طبیعی است  هیچ نیازی به نگرانی نیست، چنین احساسی کاملاً طبیعی است. ما شما را برای گرفتن هر ژستی راهنمایی می‌کنیم و دقیقاً می‌دانیم که برای هر نوع اندام و فیزیک بدنی، از چه زاویه‌ای عکس بگیریم که به بهترین شکل نشان دهد که شما چه خانم زیبا یا چه آقای جذابی هستید.

اغلب جلسات عکسبرداری  تقریباً دو ساعت الی تا چندین ساعت  طول می‌کشد و در این مدت، شما فرصت زیادی برای آشنا شدن و احساس آرامش و ارتباط برقرار کردن با عکاس وموضوع انتخاب شده  خواهید داشت. بنابراین همه چیز را به عکاس بسپارید و با آرامش و خیالی آسوده به استودیو بروید و از عکس برداری لذت ببرید .
پس از اتمام جلسه عکس برداری ، بهترین عکس‌ها برای دیدن و مرور کردن انتخاب می‌شوند. عکس‌هایی که در این جلسه به مشتریان  نشان داده می‌شود، عکس‌های طبیعی و بدون روتوش هستند. هر عکسی که برای چاپ انتخاب شود، به طرز ماهرانه‌ای در اتاق تاریک دیجیتالی روتوش خواهد شد تا عکس‌های شما به آثار هنری بی‌نظیری تبدیل شود که شما از استودیو  انتظار دارید. تکنيک‌هايي که برای روتوش پوست استفاده می‌شود عبارت است از: حذف جوش‌ها، حذف چروک‌ها، حذف نشانه‌های کشیدگی روی پوست، حذف خراش‌ها و آثار جراحت، حذف ورم‌ها، حذف برآمدگی‌هاي روي پوست، حذف گود افتادگی و کبودی زیر چشم‌ها و اصلاح خصوصیات ظاهری مدل ها.
شب قبل از جلسه عکاسی، مدل ها باید استراحت کامل را داشته باشد باید به اندازه کافی خوب بخوادتا در جلسه عکسبرداری چهره ای با نشاط داشته باشد و دچار ضعف نشود و کسالت نداشته باشد . وقتی برای عکاسی می‌آیید لباس‌های تنگ نپوشید. آثار هر نوع کمربند یا قسمت‌هایی از لباس که حالت کشی داشته باشد، روی پوست شما باقی می‌ماند. بنابراین هنگام آمدن به استودیو یک لباس گشاد و راحت یا هر چیزی که روی پوست شما اثری به جا نگذارد، بپوشید. در مدت ۲۴ ساعت قبل از عکاسی، از خوردن غذاهای چرب و نوشیدن آب زیاد خودداری کنید.
اگر آرایشتان را خودتان انجام می‌دهید، شبیه به وقتی که به یک مهمانی شبانه می‌روید (یعنی اندکی غلیظ‌تر از حالت معمول) آرایش کنید. آرایش مو را هم قبل از آمدن به استودیو انجام دهید.

عکاسان ما با همکاری شما، حرکات و ژست‌هایی را برایتان انتخاب می‌کنند که بهترین حالت ممکن برای عکس شما ایجاد شود. اگر به عکس‌ خاصی علاقه دارید یا می‌خواهید شبیه آن را داشته باشید، همراه داشتن آن عکس کمک زیادی به ما می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم که خودتان کمی جلوی آئینه، ژست‌های مورد علاقه‌تان را تمرین کنید و در مجلات مورد علاقه خود جستجو کنید تا آمادگی بیشتری برای انتخاب ژست داشته باشید. جستجو در اینترنت و همراه داشتن عکس‌ها و بریده مجلاتی که احتمالاً به آن علاقه دارید، به ما کمک می‌کند تا بتوانیم ژست‌ها و نوع عکسی که شما بیشتر می‌پسندید را بشناسیم. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا عکسی مشابه با آنچه که دوست دارید برای شما بگیریم.

پیشنهاد همیشگی ما این است که برای عکس گرفتن، لباس‌های زیادی همراه خود داشته باشید. ما با ترکیب و هماهنگ کردن لباس‌های انتخابی شما، بهترین سبک را برای گرفتن عکس آماده می‌کنیم. توصیه می‌کنیم که انواع مختلفی از لباس‌ها مانند لباس‌های راحتی، لباس بیرون، شلوار و شلوارک‌های جین، تاپ و تیشرت‌های زیبا و مقدار زیادی جواهرات، زیورآلات و اقلام زینتی برای خانم‌ها با خود داشته باشید. ما در بین وسایل صحنه موجود در استودیو خود، مقداری لباس و اقلام زینتی داریم که برای عکس گرفتن می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید، اما بیشتر لباس‌ها و وسایل مورد علاقه خود را باید خودتان بیاورید. لباس‌های خود را تمیز و اتو کنید و وقتی آماده رفتن به استودیو شدید، آنها را بسته بندی کنید. وسایل و لباس‌های خود را همراه با چوب لباسی در یک چمدان چرخ دار بیاورید. در اینجا کمد و جا لباسی برای استفاده شما تدارک دیده شده است.

شما می توانید با انجام این کارها بر روی مدل نیز در خانه عکس مورد نظر خود را بگیرید اما تنها چیزی که مورد نظر است این است که در خانه نور پردازی ما کامل نیست و دکور مناسب نیز وجود ندارد اما دکور خانه فضای دلنشین و ساده ای را برای شما بوجود می آورد که با اضافه کردن چند وسیله ساده مانند پروژکتو و چتر وفلاش بتوانید نور پردازی را انجام دهید و عکس هایی حرفه ای در زمینه مدلینگ ثبت کنید .

این مجموعه وسایل نورپردازی خانگی تمام چیزی است که شما برای شروع به آن احتیاج دارید. در زیر به معرفی وسایلی می پردازیم که در تکنیک هایی که به شما آموزش می دهیم به آنها احتیاج خواهید داشت.

استاندارد ترین وسیله های نورپردازی چتر هایی هستند که با تابیدن فلاش به داخل آنها و انعکاس از داخل آن ها به فضا عکس می گیرند. این چتر ها با رنگهای مختلف سفید، نقره ای و طلایی موجود هستند.

اکثر پکیج های نورپردازی دو فلاش دارند. علاوه بر فلاش چراغ دیگری هم به نام « modeling light» وجود دارد که برای استفاده در مکان های تاریک و روشن کردن فضا از آن استفاده می شود. اکثر این فلاش ها گزینه ای به نام «Slave» دارند که با استفاده از این گزینه می توان یک فلاش را تابع فلاش دیگر کرد، و با اتصال دوربین به یک فلاش هر دو فلاش روشن شوند.

هدف از استفاده از فلاش های استودیو ای قرار دادن منبع نور با فاصله از دوربین است، که نور خشنی در عکس نداشته باشیم. به این پایه ها فلاش متصل می شود و به وسیله آن میتوان فلاش را با هر فاصله و زاویه ای از سوژه تنظیم کرد.

یک رفلکتور ساده می تواند در نورپردازی بسیار مفید واقع شود، مخصوصاً اگر بخواهید فقط از یک منبع نوری استفاده کنید. درست همان استفاده را دارد که در شرایط نوری طبیعی دارد، برای انعکاس نور به طرف سوژه و روشن کردن سایه های تیره.

سافت باکس وسیله ای است شبیه به چادر های مسافرتی است که اگر بتوانید آن را سر هم کنید، این وسیله نور لطیف تر و کنترل شده تری نسبت به چتر می دهد، و روشنایی بیشتری هم دارد.

هر دوی این وسایل به شما کمک می کنند تا نور متمرکز تری پخش کنید. این وسایل برای نورپردازی پس زمینه و یا برای نشان دادن قسمت خاصی از تصویر استفاده می شوند.

بیشتر بخوانید
۱۰ نکته کلیدی در عکاسی پرتره
مدل رنگ RGB چیست ؟
چرا باید با نور طبیعی عکاسی کنیم؟