19
آگوست

عکاسی با گوشی هوشمند، چگونه با گوشی‌های اندروید عکاسی حرفه‌ای کنیم

امروزه دوربین بر روی بسیاری از گوشی‌های هوشمند قرار دارد وتقریبا همه افراد جامعه این امکان را دارند که با استفاده از گوشی هوشمند خود عکس‌هایی بگیرند، البته کیفیت دوربین و کیفیت عکاسی به قیمت گوشی هوشمند وابسته است ولی در کل عکاسی با گوشی هوشمند امروزه بسیار فراگیر شده است.

عکاسی با دوربین عکاسی را در بسیاری از شرایط می‌توان با دوربین آیفون‌ها مقایسه کرد، البته باید به این نکته اشاره کرد که بازار دوربین گوشی‌های اندروید امروزه بسیار وسیع شده است و نمی‌توان از گوشی‌های اندروید در این میان چشم‌پوشی کرد.

یکی از دلایل اصلی پرداختن این مقاله به گوشی‌های اندروید این است که آیفون‌ها همیشه در مرکز توجه عکاسان بوده‌اند و هیچ‌گاه به بهترین دوربین‌های گوشی‌های هوشمند بر روی گوشی‌های هوشمند اندروید اشاره نشده است، در این مقاله ما به بررسی عکاسی حرفه‌ای به‌وسیله دوربین گوشی‌های اندروید می‌پردازیم.

گوشی هوشمند

android camera
دوربین گوشی‌های هوشمند مانند هم عمل نمی‌کنند و این امر بسیار بدیهی است، پس باید به رزولوشن دوربین‌ها بسیار دقت کرد تا بتوان دوربین مناسبی را برای عکاسی انتخاب کرد. در میان گوشی‌های هوشمند سامسونگ توانسته در دوربین به‌خوبی بدرخشد و از نمونه‌های بسیار خوب دوربین گوشی هوشمند می‌توانیم به نوت 7 و گلکسی S7 اشاره‌کنیم. در دوربین گوشی‌های هوشمند نیز کیفیت‌های بسیار بالایی وجود دارد فقط باید در انتخاب بسیار دقت کنیم.

بر اساس نیاز خود دوربین گوشی هوشمند خود را انتخاب کنید

دوربین‌های بسیار زیادی با مدل‌ها و مگا پیکسل‌های متفاوت نیز وجود دارند، بسیاری از گوشی‌های هوشمند بیشتر بر روی دوربین مانور داده‌اند و بسیاری از کاربران این گوشی‌های هوشمند را برای استفاده از دوربین خریداری می‌کنند، اگر می‌خواهید با دوربین گوشی هوشمند خود عکس‌های بسیار خوب و حتی حرفه‌ای بگیرید بهتر است در انتخاب دوربین گوشی هوشمند خود بسیار دقت کنید.

عکس بالا با دوربین گوشی هوشمند گلکسی S7 عکاسی شده است و هیچ تفاوتی با یک عکس با دوربین حرفه‌ای ندارد.

اپلیکیشن های عکاسی

در دنیای اپلیکیشن ها بیشتر از هر اپلیکیشنی با اپلیکیشن های عکاسی روبه‌رو هستیم، در این دنیا برنامه‌های بسیار زیادی وجود دارد، شما می‌توانید با استفاده از گوگل پلی استور می‌توانید اپلیکیشن های بسیار متنوعی را درزمینهٔ عکاسی دانلود کنید و از آن استفاده کنید و بتوانید با دوربین گوشی هوشمند خود عکس‌های بسیار خوبی بگیرید. انتخاب‌های بسیار زیادی برای اپلیکیشن وجود دارد ولی شما می‌توانید از بین بیش از 200 اپلیکیشن استفاده کنید.

camera application
عکس‌ها با اپلیکیشن Instant Camera App، عکاسی شده است.

بسیاری از اپلیکیشن ها رایگان هستند ولی در میان این اپلیکیشن ها می‌توان به بسیاری از اپلیکیشن های پولی خوب نیز اشاره کرد که کاربر می‌تواند بر اساس نیاز خود بهترین را انتخاب کند.

اپلیکیشن instant یکی از بهترین اپلیکیشن ها درزمینهٔ عکاسی است. این اپلیکیشن حالتی را برای شما به وجود می‌آورد که گویی در حال عکاسی با دوربین پولوراید هستید در این اپلیکیشن فیلترهای بسیار زیادی وجود دارند که کاربر می‌تواند بر اساس نیاز خود از فیلترهای متنوع استفاده کند.

اپلیکیشن Retro

یکی دیگر از اپلیکیشن های بسیار خوب درزمینهٔ عکاسی اپلیکیشن Retro است. این اپلیکیشن رایگان است و حالت‌های مختلف عکاسی دارد، این برنامه این امکان را می‌دهد تا کاربر بتواند با دکمه قرمزرنگ برنامه حالت‌های مختلف عکاسی را انتخاب کند. در این دوربین حالت‌هایی مانند Xoloroid،Fudgecan برای عکاسی وجود دارد.

در این برنامه شما می‌توانید با استفاده از حالت‌های مختلف عکاسی لحظات خوشی را برای خود به وجود بیاورید.

عکس‌های بالا همه با اپلیکیشن Retro عکاسی شده‌اند، در این اپلیکیشن حالت‌های مختلفی وجود دارد.

لنزهایی که به بدنه گوشی هوشمند متصل می‌شوند

لنزهای بسیار زیادی برای متصل کردن به گوشی‌های هوشمند وجود دارند که کاربران آیفون می‌توانند از لنزهای بسیار زیادی در این زمینه برای اتصال به گوشی‌های هوشمند خود استفاده کنند ولی این تنوع در دوربین‌های گوشی‌های اندروید بسیار کمتر است. برای دوربین گوشی‌های هوشمند آیفون حتی قاب‌هایی با لنزهای مجزا نیز وجود دارند ولی این تنوع در میان گوشی‌های اندروید بسیار کمتر است.

لنزهای کوچک

mobile lens
لنزهای کوچک بسیار زیادی در بازار وجود دارند که این لنزها برای عکاسی با گوشی‌های هوشمند مناسب هستند، در اینجا به چند لنز کوچک اشاره می‌کنیم:

The Lensbaby LM-10: این لنز کوچک یکی از لنزهای بسیار خوب در نقطه فوکوس است و می‌تواند بهترین نقطه فوکوس را به‌راحتی برای شما به وجود بیاورد.

LM-20: این لنز دارای نقطه فوکوس با محدوده بزرگ‌تر است و می‌توان با آن عکس‌های نرمال بسیار خوبی گرفت.

LM-30m: این لنز یکی از لنزهای بسیار شارپ و واضح است و می‌توان عکس‌های حیرت‌انگیزی با این لنز گرفت.

لنزهای کوچک برای عکاسی در ژانر هنری بسیار مناسب است، با استفاده از این لنزها می‌توان عکس‌هایی با نقاط فوکوس بسیار واضحی گرفت.

اپلیکیشن لنزهای کوچک

برای عکاسی با لنزهای کوچک نیز اپلیکیشن هایی وجود دارد که کاربر با استفاده از آن می تواند عکس‌هایی با تخیل و دید بسیار بازتری بگیرد، این اپلیکیشن بانام Lensbaby Mobile در گوگل پلی عرضه‌شده است و رایگان است کاربران می‌توانند به‌راحتی این اپلیکیشن را دانلود کنند و از آن استفاده کنند.

Photojojo

Photojojo یکی دیگر از کمپانی‌های تولید لنزهای مخصوص گوشی‌های هوشمند است، شما می‌توانید لنزهای بسیار متنوعی را از این کمپانی خریداری کنید و با آن‌ها شروع به عکاسی کنید، این کمپانی لنزهای بسیار متنوعی مانند لنز فیش آی، سوپر فیش آی، پولاریزه، واید، ماکرو، تله فتو عرضه کرده است.

نرم‌افزارهای ویرایش عکس

ویرایش عکس یکی از مراحل بسیار مهم در عکاسی با موبایل است که در اینجا قصد داریم بهترین اپلیکیشن های ویرایش عکس را معرفی کنیم:

Snapseed

Snapseed یکی از حرفه‌ای‌ترین اپلیکیشن ها درزمینهٔ ویرایش عکس است و عملکردی بسیار حرفه‌ای و مجزا دارد و تمام جزئیات در این اپلیکیشن قابل تنظیم و بررسی است و شما می توانید به‌راحتی عکس خود را از طریق این اپلیکیشن تغییر دهید.

Lightroom Mobile

lightroom mobile

اپلیکیشن Lightroom Mobile یکی از اپلیکیشن های خوب ویرایش عکس اندروید است که بازه بسیار گسترده‌ای را برای ویرایش رنگ‌های عکس را فراهم می‌کند.

با استفاده از راه‌کارهای ارائه‌شده شما می‌توانید یک عکس با گوشی هوشمند خود بگیرید و آن را ویرایش کنید و سپس عکس خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و به‌راحتی عکس‌های بسیار خوبی بگیرید.

بیشتر بخوانید
سه تکنیک برای ساختن بهترین تصاویر سیاه و سفید در Lightroom
ثبت تصاویر خام (RAW) با دوربین گوشی‌ های هوشمند اندرویدی
چطور با دوربین گوشی‌های امروزی، عکس‌های بهتری بگیریم
۸ روش برای عکاسی بهتر با موبایل