عکاسی کودک در طبیعت
10
جولای

عکاسی از کودکان در ژست های طبیعی و با پیش زمینه طبیعت

 همانطور که می دانید عکاسی کودکان در طبیعت، حال و هوای متفاوت و خاص خود را دارد و  چون کودکان در فضای باز احساس نشاط و راحتی و سرزندگی بیشتری دارند، بنابراین اجازه عکسبرداری شاد و مفرح و همچنین عکاسی در سبک Real را به شما خواهند داد.

اما آنچه که باید به آن در عکاسی کودکان در طبیعت توجه داشت این است که عکاسی از این موجودات کوچک و دلنشین مشکلات خاص خود را نیز در پی خواهد داشت! و در نتیجه برای اینکه بتوانیم از آن ها عکس هایی فراتر از معمول بگیریم باید یک سری از نکات را درنظر داشته و سعی کنیم آن ها را در عمل به کار بگیریم. 

 

  •  زمانی که کودک سیر است و کامل استراحت کرده بهتر بازی و شیطنت می کند و احتمال مشکلات احتمالی بسیار کاسته خواهد شد. بنابراین پیش از عکاسی باید مطمئن شوید که کودک به طور کامل غذا خورده و به اندازه کافی استراحت کرده است.
  • با توجه به سن و سال کودک و همچنین میزان همکاری او با عکاس، زمانی که برای عکاسی صرف می کنید متفاوت خواهد بود .به عنوان مثال برای ثبت عکس های طبیعی و زیبا از کودکان شیرخواره یا زیر دو سال ممگن است دو تا سه ساعت زمان صرف کنید و یا برای کودکان بزرگ تر حدود یک تا دو ساعت زمان کافی است.
  •  نباید از پدر یا مادر کودک برای خنداندن کودک یا نگاه کردن او به دوربین استفاده کنید. با او دوست شوید. به حرف هایش گوش کنید و طوری رفتار کنید تا به شما اطمینان کند و سپس خودتان بدون کمک پدر یا مادر، عکاسی کنید.
  •  سعی کنید کودک تا حد امکان لباس های زیبا و راحتی به تن داشته باشد.مثلا می توانید  از لباس های ویژه مهمانی ها یا مراسم خاص نیز استفاده کنید.
  • در خانه، پارک مورد علاقه کودک یا هر مکانی که او بیشتر دوست دارد عکاسی را آغاز کنید.به عبارت دیگر عکاسی را باید در محلی که برای کودک آشنا است شروع کنید.در فضاهای نا آشنا برای کودک ، به او اجازه دهید کمی با فضا آشنا شده و به آنجا عادت کند.
  • خم شوید، دراز بکشید، بنشینید، روی زانو بایستید و … تا دنیای کودکان را بهتر درک کنید. هنگامی که شما خود را هم قد کودک می کنید، او نیز برخورد راحت تر و بهتری با شما خواهد داشت.
  • برای اینکه آنها را مجبور به فکر کردن یا حرف زدن کنید از آنها سوال بپرسید. 

رعایت همه این نکات سبب خواهد شد تا موقعیت های زیبایی را برای عکاسی به دست آورید اما مهم ترین نکته این است که نباید دستپاچه شوید و صبور باشید.

چند پوزیشن عکاسی از کودک در فضای باز:

از طبیعت به عنوان پس زمینه عکس استفاده کنید

 همواره سعی کنید در عکاسی از طبیعت به عنوان تم و پس زمینه بهره بگیرید. توجه داشته باشید که در این پوزیشن  برای نوردهی بهتر باید نور خورشید از پشت سر عکاس بتابد.

ثبت ارتباط بین کودک و حیوانات

ارتباط غیرقابل توصیف میان کودک و حیوانات را درون قاب یک تصویر به ثبت برسانید.

برایش تاج گل بسازید!

 محض تنوع و تزیین او را با گلها بیارایید و همینطور که دارد با گلها بازی می کند و خوشحال است از او عکس بگیرید.

از قهرمان بازی هایش عکس بگیرید!

عکاسی کودک در طبیعت

در عکاسی کودکان در طبیعت معمولا هنگامی که اختیار حرکات و کارها را به خود کودک وامی گزارید او لحظات شگفت انگیزی خلق می کند که این لحظات برای پوزیشن عکاسی از کودک عالی است بنابراین به کودکتان آزادی بدهید تا کارش را انجام بدهد.

خراب کاری هایش را در عکس ثبت کنید

 یادتان باشد قبل از جمع و جور کردن وسایل به سراغ دوربینتان بروید، چون بعدا دیدن و یادآوری این ریخت و پاش ها باعث تفریح خواهد شد.

هنگام خواب

 از موقع خواب کودکتان استفاده کنید و چهره او را در زیباترین و واقعی ترین حالت، به ثبت برسانید.

 

بیشتر بخوانید