23
سپتامبر

سونی دوربین PXW-FS7 ll را معرفی کرد

نسل دوربین FS7، از دوربین‌های بسیار خوب فیلم‌برداری سونی است که کاربران و فیلم‌برداران این دوربین را از بهترین دوربین‌های فیلم‌برداری می‌دانند. سونی FS7 در سال 2014 ارائه شد، حالا بعد از گذشت زمان ما شاهد به‌روزرسانی این دوربین هستیم که با عنوان FS7 ll ارائه‌شده است.

دوربین PXW-FS7 ll سونی به فیلتر الکترونیک ND مجهز است که طراحی متغیری دارد. فیلتر ND همان‌طور که می‌دانید تغییر نوردهی از 2 تا 7 پله را برای کاربر فراهم می‌کند. هم چنین فیلتر ND می‌تواند خود را با سرعت‌ها و نورهای متغیر هماهنگ کند و دیافراگم و شاتر را تغییر دهد.

سونی اظهار دارد که PXW-FS7 ll یک به‌روزرسانی ساده مدل‌های قبلی نیست بلکه ویژگی‌های بسیار زیاد و خوبی به این دوربین اضافه‌شده است که کیفیت و نتیجه کار بسیار بهتر ارائه می‌شود.
PXW-FS7 ll
دوربین سونی PXW-FS7 ll قابلیت بسیار خوبی به PXW-FS7 ll اضافه کرده است که به دهانه مخصوص مجهز شده است و امکان اتصال لنزهای E-Mount سونی به PXW-FS7 ll فراهم‌شده است. ویژگی مثبتی که وجود دارد این است که کاربر به‌راحتی بدون خاموش کردن لنز خود را تعویض کند. با این اقدام کاربر سونی می‌تواند به‌راحتی از بیش از 70 لنز استفاده کند.

در بررسی بدنه PXW-FS7 ll به نکات بسیار مثبتی برمی‌خوریم که از این ویژگی‌های مثبت می‌توانیم به‌قرار گیری جای مناسب دکمه‌ها و در دسترس بودن آن‌ها است و هم‌چنین سونی وضعیت منظره یاب و شولدر را نیز تغییر داده است. یکی از امکانات بسیار جالبی که سونی در PXW-FS7 ll برای کاربران ارائه داده است این است که کاربرانی که عادت دارند از چشم‌چپ خود برای فیلم‌برداری استفاده کنند به‌راحتی با تغییر جایگاه منظره یاب می‌توانند جای منظره یاب را تغییر دهند و از آن استفاده کنند. هم‌چنین علاوه بر تغییر جای دکمه‌ها تعداد دکمه‌های دوربین نیز از 6 دکمه به 10 دکمه افزایش‌یافته است.

دوربین سونی PXW-FS7 ll نیز مانند FS7 از سنسور Super 35mm برخوردار است که توانایی فیلم‌برداری 4K و Full-HD با نرخ 180 فریم در ثانیه را دارد.

هم‌زمان با رونمایی PXW-FS7 ll ما شاهد رونمایی از لنز جدیدی برای سری دوربین‌های FS7 هستیم که از این لنز یک لنزپاور زوم 18-110mm است که دارای لرزش گیر اپتیکال و کارت حافظه 256 گیگابایتی است.

لنز 18-110mmقابل‌استفاده بر روی دوربین‌های سوپر 35 میلی‌متری و دوربین‌هایی با سنسور APS-C است. این لنز بسیار جمع‌وجور و سبک است و دارای وزن معادل 1.1 کیلوگرم است. قدرت بزرگنمایی این لنز 6X است.

دوربین Sony PXW-FS7 ll در ژانویه 2017 عرضه می‌شود و قیمت احتمالی این دوربین 8000 یورو،8500 دلار عنوان‌شده است.

بیشتر بخوانید
بررسی دوربین Digital Camera Sony Alpha A6000
سنسور HDR Flickr؛ شاهکار جدید سونی