30
سپتامبر

تاریخپه شرکت ریکو

کمپانی Ricoh شرکتی ژاپنی چند ملیتی با زمینه کاری تجهیزات مربوط به تصویر و تجهیزات الکترونیکی میباشد. این شرکت در سال 1936 با عنوان Riken Sensitized Paper و با زمینه کاری فروش کاغذهای حساس شده فعالیت خود را آغاز نمود.

شرکت ریکو فعالیت خود در زمینه دوربین‌ عکاسی را از سال 1937 آغاز نمود و در سال 1938 نام خود را به Riken Optical Co., Ltd تغییر داد. در سال 1950 شرکت ریکو اولین ساختار دوربین خود را با تولید انبوه روانه بازار کرد و توانست تا محبوبیت فراوانی را در این زمینه از آن خود کند.

شرکت ریکو در سال 1955 با ساخت دستگاه کپی Ricopy 101 پا به صنعت تولید ماشی‌آلات اداری گذاشت.
ricoh

در سال 1974 شرکت ریکو دستگاه فکس RIFAX 600S را روانه بازار کرد که در آن دوره اولین دستگاه فکس پر سرعت دنیا بود. در سال 1977 سیستم Acronym OA برای سیستم اوتوماسیون اداری توسط این شرکت وارد بازار شد. در طول دهه 80 میلادی میزان تولید محصولات اداری افزایش پیدا کرد و این تمرکز تولید محصولاتی همچون کامپیوترها ، پردازنده‌های متن و پرینترهای لیزری را نیز شامل میشد.

در سال 1987 با ارائه دستگاه IMAGIO 320 ، شرکت ریکو پیشتاز در تولید دستگاه‌های کپی دیجیتال شد. پس از IMAGIO 320 با ورود دستگاه خوش قیمت و جمع و جور ( البته به مقیاس دستگاه‌های اون زمان ) IMAGIO MF200 محبوبیت این سری از دستگاه‌های دیجیتال را افزایش داد.

در اواخر سال 1980 و در طول 1990 شرکت ریکو بطور عمده دستگاه‌های کپی Pitney-Bowes را تولید میکرد و در کنار این سری از محصولات دستگاه‌های کپی برای شرکت توشیبا ، دستگاه‌های فکس برای شرکت AT&T و Omnifax و همچنین چیپ‌های پردازنده ریکو برای سیستم‌های سرگرمی شرکت Nintendo را تولید نموده است.
ricoh
در سال 2004 شرکت ریکو با ادغام شرکت Hitachi Printing Solutions, Ltd با بخش پیرینترهای خود شرکت Ricoh Printing Systems, Ltd را تأسیس کرد.

در سال 2011 شرکت هویا اعلام کرد که بزودی سهام بخش دوربین شرکت Pentax را به شرکت ریکو واگذار میکند. در راستای این خبر شرکت ریکو با خرید کیه سهام شرکت پنتاکس از هویا نام این شرکت را به Pentax Ricoh Imaging Company, Ltd تغییر داد. وادامه با تغییر مجدد نام این شرکت در نهایت Ricoh Imaging Company Ltd نام نهائی این شرکت شد.

بیشتر بخوانید

تاریخچه شرکت کونیکا مینولتا-KONICA MINOLTA
تاریخچه شرکت نیکون-nikon
تاریخچه شرکت کانن-canon
تاریخچه شرکت اپسون-EPSON